Hakkımızda
Uzmanlar İş Makinaları ve Operatörlük Kursu ;
 
2005 yılından beri sektörün içerisinde olan uzman eğitmenlerimiz ile birlikte faaliyetlerine başlayan Uzmanlar İş Makinaları ve Operatörlük Kursu 2013 yılında İş Makinası Operatörlük Eğitimlerine başlamıştır.
 
Uzmanlar İş Makinaları ve Operatörlük Kursu; Uzmanlar Eğitim Öğretim ve Danışmanlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. kuruluşudur.
 
Kursumuz; Karayolları Trafik Kanununun 42. Maddesi gereğince İş Makinesi kullanıcılarına kullandıkları
makine ile ilgili İş Makinesi Kullanım ve Operatörlük Eğitimi vermektedir. Eğitim sonunda yapılan
sınavlarda başarılı olanlara İş Makinesi Kullanım Sertifikası (Operatörlük Belgesi) vermektedir,
 
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışanların yaptıkları iş ile ilgili eğitim almaları ve aldıkları bu eğitimi belgelendirmeleri gerektiği yazmaktadır. Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışanların Eğitimlerine Dair Yönetmelikte ise İş Makinası Kullanıcılarının Kursumuzdan Operatörlük Belgeleri almaları gerektiği söylenmektedir.
 
Kursumuzda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İş Makinesi Kurs Programları uygulanmaktadır. Bu programların
süreleri programlara göre değişiklik göstermektedir.
 
Bu programlardan bazıları;
 
Kaldırma - Yükleme (Kule Vinç) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Kaldırma - Yükleme - İstifleme (Forklift) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Kaldırma ve Yükleme (Mobil Vinç) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü  Vinci Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi 
 
Kaldırma ve Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici)Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi 
 
Kazıma, Yükleme Tesviye (Beko Loder) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Kazıma, Yükleme Tesviye (Ekskavatör) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Kazıma, Yükleme Tesviye (Loder) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
İş Kamyonu (Araç - Kurtarma - Çekme - Taşıma) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Zemin Sıkıştırma Makineleri (Silindir) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Asfalt ve Beton Serme (Finişer) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Zemin Delgi (Delik Delme ve Sondaj) Tipi İş Makinesi Kullanımı Operatörlük Eğitimi
 
Serdümen (Sapancı, İşaretçi) Yetiştirme Eğitimi Şeklindedir.

Ekibimiz


Cüneyt AKAR

Uzman Eğitmen

İstanbul doğumlu olan Cüneyt AKAR İstanbul Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi İş Makinaları bölümünü okul 1. olarak bitirdikten sonra 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Makine Programlığından aynı şekilde dereceye girerek mezun oldu. İŞ Makinelerinde Kullanılan Hidrolik Devre Elemanları, Hidrolik Pompalar, Kaldırma İletme Ekipmanları, Elektrik ve Elektronik Kart Tamiratları Konularında araştırmalar yapmıştır. Operatörlük Eğitimi, Hidrolik Elemanlar, Kaldırma İletme Ekipmanları, Auto Cad, Solid Works, Kalite Yönetim Sistemleri, CNC Programı, İş Güvenliği konularında alanlarında uzman eğitmenlerde eğitimler almıştır. 2010 yılında İş Makineleri Bakım Onarımında Elektrik ve Elektronik konularında çalışmaya başlamıştır. Uzman olduğu konular, Tasarım, Çizim, İş Makinaları Elektrik ve Elektroniği, İş Makinaları Motor Mekaniği, Forklift Bakım Onarımı

OKAN EROL

Uzman Eğitmen

İstanbul Üsküdar doğumlu olan OKAN EROL İstanbul Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesinde İş Makinaları bölümünü dereceyle bitirmiştir. Okulu adına Meslek Liseleri arasında yapılan yarışmada yapmış oldukları hidrolik devre elemanları ünitesiyle okulunu gururla temsil ederek 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Mekaniği Bölümünde de iyi bir dereceye sahiptir. İş Makinalarında kullanılan hidrolik devre elemanları ,hidrolik üniteler ,hidrolik pompalar , pnömatik sistem , hakkındaki bilgilere sahip olup aynı zamanda otomotiv mekaniği konusunda kendini yetiştirmiştir. Kişisel insan davranışları hakkında öğrenim almıştır. Uzman olduğu konular iş Güvenliği, Motor Mekaniği ,Teknik Resim, Alternatif Yakıtlar, Protec kullanımı, Hidrolik Devre Elemanları, Pnömatik Sistem, Malzeme Teknolojisi, Cisim Dayanımı, Benzinli Motor Teknolojisi, Dizel Motor Teknolojisi, Otomotiv Elektiriği ve Elektroniği, Ölçme Tekniği, Motor Test ve Ayarları, Makina Elemanları, Güç Aktarma Organları, Taşıtlar Mekaniği, Kalite Güvence ve Standartlardır.

Erdal KARA

Kurum Müdürü / Eğitmen

Kars, Çıldır doğumlu Erdal KARA İstanbul Ataşehir Mehmet Rauf Lisesi, Fen Bilimleri bölümünü bitirdikten sonra 2008 yılında Marmara Üniversitesi Makine Programından mezun oldu. 2011 yılında ise Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliğinden mezun oldu. Endüstriyel Kalite Kontrol, Düzlem ve Silindirik Yüzey Taşlama, Gaz Türbinleri, Araçlarda Yön Bulma ve Yön Kontrol Sistemleri, Eğitim - Öğretimde Kavram Haritası Tekniği Kullanımı, Yetkili Araç Servisleri Yönetim Sistemlerinin İşleyişinin İncelenmesi ve Raporlanması ve Alternatif Yakıtlar ve Motorlar konularında araştırmalar yapmıştır. Kalite Yönetim Sistemleri, Bilgisayar Destekli Tasarım, Autocad, Solidworks, Mastercam, Talaşlı İmalat, Servis Tekniği, Oto Elektroniği ve Oto Mekaniği, Hidrolik - Pnömatik ve Elektro Pnömatik Festo Fluidsim Paket Programı konularında alanlarında uzman eğitmenlerde eğitimler almıştır. 2010 yılında operatörlük eğitimi vermeye başlamış ve 2012 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Temsilciliği üzerine İç Tetkikçi olarak eğitim ve belge almış bu alanda çalışmıştır. Uzman olduğu konular, Tasarım, Çizim, Hidrolik - Pnömatik Kalite Yönetim Sistemleri İş Makinası Operatörlük Eğitimi

Celal KABAK

Uzman Eğitmen

Iğdır doğumlu olan Celal KABAK Iğdır Endüstri Meslek Lisesi Makine bölümünü bitirdikten sonra 2013 yılında Iğdır Üniversitesi Makine Teknikerliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında AUTOCAD ve CNC üzerine ilerlemeler kaydetmiştir. Yine Üniversite yıllarında Hidrolik Kırıcılar hakkında Tez yazmıştır. Kalite Yönetimi ( CE ) hakkında çalışmalar yapıp elde edilen bilgileri Üniversite içinde sunmuştur. Dişli çarklar gurubundan olan Helisel Dişliler hakkında çalışmalar yapmıştır. Hidrolik ve pnömatik arasındaki farkı inceleyip, Dört zamanlı ile İki zamanlı motor hakkında araştırmalar yapmıştır. Elektro Erozyon, Tel Erozyon, MİG, MAG, TİK  Kaynaklarında beceriler kazanmıştır.

Serkan YILDIRIM

Uzman Eğitmen

İstanbul doğumlu olan Serkan YILDIRIM İstanbul Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi İş Makinaları bölümünü bitirdikten sonra 2010 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Otomotiv Programcılığından mezun oldu. İş Makinelerinde Kullanılan Hidrolik Devre Elemanları, Kaldırma İletme Ekipmanları, Kaynakçılık, Elektronik Kart, Yeni Sensörler ve Potanslarla ilgili araştırmalar yapmıştır. Operatörlük Eğitimi, Hidrolik Elemanlar, Kaldırma İletme Ekipmanları, Auto Cad, Solid Works, Kalite Yönetim Sistemleri, CNC Programı, İş Güvenliği konularında alanlarında uzman eğitmenlerde eğitimler almıştır. 2010 Yılında Üniversite Bittikten sonra Lise zamanında Staj yaptıgı Alman menşeili bir firmada üniversite bittikten sonra mesleki kariyerine devam etmiştir. İş Makineleri Bakım Onarımında, Motor Mekanik konularında çalışmıştır. Uzman olduğu konular, Tasarım, Çizim, CNC Transfer Makineleri, Elektrik Kaynağı, Elektrikli İş Makinaları Mekaniği, Wolkswagen Common Rail Sistem , İş Makinaları Motor Mekaniği, Pmp yeni jenerasyon Hidrolik Pompalar ve Bakım Onarımı..

Murat DEMİR

Uzman Eğitmen

İstanbul doğumlu olan Murat DEMİR İstanbul Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi İş Makinaları bölümünü bitirdikten sonra 2011 yılında Bilecik Üniversitesi Makine Programlığından mezun oldu. İŞ Makinelerinde Kullanılan Hidrolik Devre Elemanları, Kaldırma İletme Ekipmanları, Kaynakçılık, Talaşlı İmalat Konularında araştırmalar yapmıştır. Operatörlük Eğitimi, Hidrolik Elemanlar, Kaldırma İletme Ekipmanları, Auto Cad, Solid Works, Kalite Yönetim Sistemleri, CNC Programı, İş Güvenliği konularında alanlarında uzman eğitmenlerde eğitimler almıştır. 2011 yılında CNC Transfer Alüminyum İşleme konularında çalışmalara başlamış ve Ardından İş Makineleri Bakım Onarımında Motor Mekanik konularında çalışmıştır. Uzman olduğu konular, Tasarım, Çizim, CNC Transfer Makineleri, Elektrik Kaynağı, Elektrikli İş Makinaları Mekaniği, İş Makinaları Motor Mekaniği,

Emin YAMAN

Eğitim Koordinatörü

Düzce doğumlu olan Emin YAMAN Edirne Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünü bitirdikten sonra 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği Programlığından ve 2003 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden mezun oldu. Alternatif yakıt türleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde Motor Eğitimi konusunda araştırmalar yapmıştır. Sektörün lider kuruluşlarından; başta İş Makinaları Operatörlüğü, İş Makinaları Bakımları, iş Makinaları Hidroliği, İş Makinaları Hidroelektriği gibi konularda eğitim almıştır. Türkiye de sayılı halde bulunan İş Makinası Operatörü Eğitimciliği sertifikasına sahiptir. 2005 yılında İş Makinaları sektöründe eğitim vermeye başlamıştır. Birçok firmada İş Makinası Kullanımı ve İş Makinalarında İş Güvenliği konularında eğitim vermiştir. 2007 yılında Kalite Yönetim Sistemleri konusunda eğitimler almış ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 baş denetçisidir. Birçok firmada ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 ve ISO 10002 yönetim sistemleri konusunda sistem kurulumunda danışmanlık ve eğitmenlik yapmıştır. 2009 yılından beri ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 Yönetim Sistemleri konularında birçok firmada denetimler gerçekleştirmiştir. Kişisel gelişime de önem veren eğitmenimiz Konularında uzman kişilerden Eğitimcinin Eğitimi, Beden Dili, Beden Dili Eğitmenliği, NLP, Eğitimde Etkileşim, İletişim gibi birçok konularda eğitim almıştır. Farklı sektörlerde kurumsal firmalara Motivasyon, Beden Dili, Satış Teknikleri, İletişim gibi konularda eğitimler vermiştir. Uzman olduğu konular, Kişisel Gelişim (Beden Dili, Motivasyon, İletişim…) Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 ve ISO 10002) İş Makinaları Operatörlüğü ve Bakım Onarımı Eğitimi.


WhatsApp Mesajı Gönder
Scroll to Top