Operatörlük Belgesi İle İş Bulabilirmiyim

Operatörlük Belgesi İle İş Bulabilirmiyim

Forklift Operatörlük Belgesi, Tavan Vinci Operatörlük Belgesi ve diğer operatörlük belgeleri olanlar iş bulmaları vasıfsız elemanlara göre çok daha kolay ve maaşları asgari ücretten çok çok fazla olmaktadır.

Vasıfsız bir eleman iseniz veya meslek değiştirmek istiyorsanız; yapmanız gereken Operatörlük Belgesi almak olacaktır.

Operatörlük Belgesi almak için ilk önce Operatörlük Kursuna yazılabilmek için gerekli olan şartları sağlıyorsanız gerekli evraklar ile birlikte Uzmanlar İş Makinaları ve Operatörlük Kursugibi bir kursa müracaat etmeniz gerekecektir. Eğitiminizi aldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığının açtığı sınava gireceksiniz. Sınav iki aşamada gerçekleşmektedir Teorik ve Uygulama sınavı. Teorik Sınavda 70 ve üzeri not alan uygulama sınavına girmeye hak kazanır. Uygulama sınavınıda başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Uzmanlar Operatörlük Kursu tarafından Operatörlük Belgesi düzenlenir ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanıp onaylandıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünün sitemine girilir.

Operatörlük Belgesini teslim aldıktan sonra iş bulmak veya firma sahiplerinin sizi bulması gerekecektir. Bunun için yapılması gerekenler 

İlk önce İŞKUR’a kayıt olmak ve ardından aşağıda bulunan e-eleman sitelerine bir CV doldurmak olacaktır. Ardından firmaların sizi bulmalarını sağlayacaksınız veya bu sitelere eleman ilanı bırakan firmalar ile görüşeceksiniz, Organize sanayi bölgelerinde bulunan ilan sayfalarından kontrol etmek. Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde mesleğiniz ile ilgili gruplara üye olmak ve oradaki diğer operatör arkadaşların size iş bulmalarını sağlamak.

adecco.com.tr

avrupadata.com

başvuru.net

bilgikariyer.com

btinsan.com

bursakariyer.net

cvtr.net

egedekariyer.net

eleman.net

elemanonline.com.tr

ememleketim.com

engelsizkariyer.com

globalcv.com

hrdergi.com

hrm.com.tr

insangucu.com

insankaynaklari.com

isarayanlar.com

isbul.net

isbulurum.com.tr

isguc.org

iskur.gov.tr

istanbul.net

isvar.com

jobnak.com

kariyer.mynet.com

kariyerzirvesi.com

kariyer.net

kockariyer.com

kolyos.com

konusarakogren.com

mulakat.net

personelonline.com

secretcv.com

steinsan.sabah.com.tr

tekadres.com

tkariyer.com

turizmdekariyer.com

turizmkariyer.net

w1.turkcv.net

yenibireleman.com

yenibiris.com

zorlukariyer.com

WhatsApp Mesajı Gönder
Scroll to Top